Apple iOS 11.3 beta 1 sürümüyle birlikte, yine tüm yenilikleri iPhone X’e yapmış bulunuyor gibi gözüküyor, en başta Animojilere 4 adet daha eklemesinden X’e verdiği önemi aşırı şekilde vurgulayan Apple, bu gidişle artık tüm kullanıcılarına yeni modele teşvik ettiğini görmekteyiz.

Yeni Animojilerde Ejderha, Aslan , Kafatası ve Ayıdan oluşuyor ve hepsi birbirinden şahane 🙂 bu özelliği keşke PLUS modellerine de vermiş olsaydı..

Önemli bir özellik ise, ülkemizde henüz kullanıma açılmamış olan Apple PAY uygulamasının kapsamlı şekilde çoğu yabancı ülkede ve uygulamalarda kullanılıyor olması ama bizim ülkemizde bu özellik kullanılır olmadığı için pek üzerinde duramıyoruz.

Önemli Yeniliğini de iCloud verilerine Mesajlar uygulamasını ekleyerek yapan Apple, artık mesajlarımızı da güven altına alarak iCloud’a yedeklememize yardımcı olucak ve gerçekten bu özelliği beğendim 🙂

iPhone 7’de Pil Durumunu Sorgulama

Konusu üzerinden , pilinizin sağlık durumunu ne kadar daha kullanım süreniz kaldığını göreceğiniz uygulamayı hatırlarsanız paylaşmıştık ama Apple artık bu bilgiyi ek program ile değil de, iOS 11.3 ile Ayarlar >>> Pil bölümünden bakmanıza yarayacak bir bölüm yaptı ve buradan artık sağlık durumuna piliniz ne kadar kaldı bakabileceksiniz. Aynı zamanda şimdiden üstteki linkten ne kadar sağlık ömrü kaldığına bakabilirsiniz.

Aynı zaman da iOS 10.2.1 ile Bataryasının kapasitesi düşük olan cihazlara CPU ve sistem hızını düşüren Apple bu adımdan vazgeçerek bu tercihi artık kullanıcılara bırakmıştır. Bi nevi eski nesil cihaza sahip kişiler için güzel bir haber.


Yorumlar (2)
 1. Yunus dedi ki:

  Kardeşim şu m. Uzun logosunu yenile artık 13 yıldır aynı

İsim

E-Posta


Tarayıcı Önerimiz Tarayıcı Önerimiz

Hızlı ve ücretsiz bir Web tarayıcısı edinin
 • Hakkımda Hakkımda

   2006 Yılından Bu Yana Forum Sitesiyle Başladığım Serüvene En Nihayetinde "Teknoloji Haberleri" (SosyoBilgi) ile Devam Etmekteyim. CazForum ismiyle 5 Sene Hizmet Verdiğim Sektörden Kazandığım Tüm Deneyimlerimi Sizlere Aktarmak İçin Yoluma Devam Ediyorum. Herkese İyi Bloglar..

   M.Uzun

 • Son Yorumlar Son Yorumlar

 • Etiketler Etiketler