iOS 11 ile büyük sorunlarla karşılaşmadık ama whatsapp programının bildirimleri bizlere göndermediğini gözlemledim, ve 13.10.2017 tarihinde whatsapp’a güncelleme geldi bende bu problem çözülmüştür diye düşündüm fakat sabah uyandığımda 5 6 kişinin gönderi gönderdiği için telefonun ekranında dahi bu bildirimlerin olmadığını gördüm. ancak programın içine girdiğimiz zaman görebiliyoruz, arada sırada bildirimler bu sebeple düşmüyor. çözümü de şimdilik bu şekilde olabilir. iPhone 7 x 8 ve 6s lerde bu whatsapp bildirim sorunları olabiliyor ancak aşağıdaki 2 yol ile çözebilirsiniz. umarım yardımcı olmuşumdur.

1.ÇÖZÜM YOLU

Whatsapp ayarlarından ses ayarlarıyla ilgili bir kısım var ve bazı kullanıcıların bu ayar kapalı olduğu için bildirim gelmediği gözlemlendi. Bunun için Whatsapp programını açarak, sağ kısımda bulunan ayarlar simgesine tıklatın. Çıkan ekranda Bildirimler yazısına tıklayın. Ses simgesine tıklayın. (Yok yazıyorsa). Buradan bir zil sesi seçin.

2.ÇÖZÜM YOLU

Whatsapp a giriyoruz > Ayarlar > Bildirimler > En alt kısımdan BİLDİRİM AYARLARINI SIFIRLA seçeneğine tıklayıp sıfırlıyoruz.

WHATSAPP DAN UYGULAMA GÜNCELLEMESİ 21.10.2017 22:50 SAATİ İTİBATİYLA YAYİNLANMİSTİR GÜNCELLEME İLE PROBLEM ÇÖZÜLMÜŞTÜR.

img_8277.jpg


Yorumlar (5)
 1. Apokorkmaz dedi ki:

  WhatsApp bildirimlerinde sorun yasıyordum kız arkadaşlarımla konusamiyordum bu konu sayesinde kurtuldum bu durumdan 🙏🏻🙏🏻

 2. sümeyra dedi ki:

  sorun hala devam ediyor

 3. M.Uzun dedi ki:

  Sorun çözülmüştür whatsapp uygulamasına güncelleme gelmiştir.

İsim

E-Posta


Tarayıcı Önerimiz Tarayıcı Önerimiz

Hızlı ve ücretsiz bir Web tarayıcısı edinin
 • Hakkımda Hakkımda

   2006 Yılından Bu Yana Forum Sitesiyle Başladığım Serüvene En Nihayetinde "Teknoloji Haberleri" (SosyoBilgi) ile Devam Etmekteyim. CazForum ismiyle 5 Sene Hizmet Verdiğim Sektörden Kazandığım Tüm Deneyimlerimi Sizlere Aktarmak İçin Yoluma Devam Ediyorum. Herkese İyi Bloglar..

   M.Uzun

 • Son Yorumlar Son Yorumlar

 • Etiketler Etiketler