iOS 11 de ne çok problem pil ömründen , şarj süresinden problem yaşayan insanların başında geliyoruz sanırım.

Çünkü ios 11 de ekran kaydı hücresel açma kapama tuşları vs derken sisteme oldukça yük yapıldığından dolayı baya bir şarjı su gibi içiyor, bu problemden dolayı da düşük pil kullanan iPhone 7 8 veya iPhone X telefonların yanında powerbank kullanmak zorunda kalıyoruz veya şarj aletiyle gezmek zorunda kalıyorsunuz, sizlere bununla ilgili bir kaç ipucu vereceğim ve emin olun 1 2 saat daha fazla kullanım yaşayacaksınız.

İOS 11’de pil ömrünü uzatmanın yolları aşağıdaki gibidir;

Siri özelliğini kullanmıyorsanız veya çok gerekli olduğunu düşündüğüm bir özellik olmadığından Ayarlar > Siri ve Arama kısmından “Hey siri”‘yi dinle ve Siri için ana ekran düğmesi , Arama önerileri , Ara komutu önerilerini kapatmanız gerekiyor.

Tekrardan ayarlara giriyoruz ve Ayarlar > Genel > Handoff kısmına giriyoruz ve bu özelliği de kapatıyoruz.

En önemlisi de arka planda uygulamaları yenile özelliği çok şarj batarya yediğinden dolayı bu özelliği de kapatıyoruz (Ayarlar > Genel > Arka planda uygulamaları Yenile) kısmından kapalı konumuna getiriyoruz.

iPhone 7 ve üzeri telefon kullananlar için ise bir özellik var ki Home tuşunun Tık hassasiyet titreşim kısmını 1. Ayara getirmeniz gerekiyor (Ayarlar > Genel > Ana ekran Düğmesi) kısmından 1′i seçiyoruz ve bitti diyoruz.

Bunların yanında Airdrop gereksiz zamanlarda Wifi ve Bluetooth ayarlarını kapatıyoruz.

Ayarlardan tekrardan bildirimler kısmına gelin ve sizin işinize yaramayanların Bildirimlere İzin Ver seçeneğini kapatmanız çok etkili olacaktır.

E-posta ile çok mail ekli ve bunlardan sürekli mail alıyorsanız bu ayarı ellemeyin derim ama çok aktif mail özelliği kullanmıyorum diyenlere de bir tavsiyem olacak;

Ayarlar > Hesaplar ve Parolalar kısmına girerek > Yeni verileri al > Anında İlet seçeneğini kapatın, oradaki çıkan mail adreslerinize girin ve zamanlayını seç kısmından AL seçeneğini tıklayın, tekrardan Hesaplar ve parolalar kısmına dönüyoruz ve o kısımda en aşağıya iniyoruz, Her 15 dakikada bir seçeneğini işaretliyoruz. İşlemler bu kadar 🙂

Son ayarımız da , Home tuşuna 2 kez dokunduğunuzda ekranı ufaltan bir özellik var bunu kullanmayanlar kapatabilirler çünkü çok yararlı bir özellik olmamakla birlikte gereksiz bastığınız zaman da şarjdan oldukça yüksek seviyede yiyiyor, bunu kapatmak için ise, (Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Ulaşılabilirlik > kısmına girip oradaki seçeneği kaldırmanız.

Hepinize bol şarjlı günler diliyorum, umarım bu yazım sizlere yararlı olmuştur.

 


İsim

E-Posta


Tarayıcı Önerimiz Tarayıcı Önerimiz

Hızlı ve ücretsiz bir Web tarayıcısı edinin
  • Hakkımda Hakkımda

      2006 Yılından Bu Yana Forum Sitesiyle Başladığım Serüvene En Nihayetinde "Teknoloji Haberleri" (SosyoBilgi) ile Devam Etmekteyim. CazForum ismiyle 5 Sene Hizmet Verdiğim Sektörden Kazandığım Tüm Deneyimlerimi Sizlere Aktarmak İçin Yoluma Devam Ediyorum. Herkese İyi Bloglar..

      M.Uzun

  • Son Yorumlar Son Yorumlar

  • Etiketler Etiketler