Devlet Desteği Olacak mı?

2020 yılının en büyük felaketlerinden bir tanesi Koronavirüs oldu!

Covid-19 (Koronavirüs)

Bu konu da işçilerin çalıştıkları özel kurumların Teknosa Media Vatan Bilgisayar başta olmak üzere çoğu firma geçici olarak mağazalarını kapattı.

TEKNOSA
VATAN BİLGİSAYAR COMPUTER

Bu gibi firmaların mağazaları kapatıldığı için çoğu personel ilk başta idari izinli olarak izne ayrıldı fakat 1 ay veya 2 hafta sonrasında ücretsiz izne mi çıkılacak yoksa vatandaşlar evinde mecburi olarak kaldıkları için bunun karşılığını yıllardır çalıştığı firmaları ödeme sağlayacak mı ? veya Devlet destek olacak mı ?

BDDK geçtiğimiz günlerde 90 günlük asgari ödeme süresini 180 gün olarak belirledi fakat Devlet ödemeler 3 ay ertelenecek mi yoksa bu şekilde mi devam edilecek henüz bir bilgi sunmadı.

İhtiyaç kredisi ve kredi kartı borcu olan vatandaşlar ne yapacak kara kara düşünüyorlar…

KREDİ BORÇLARI ERTELENDİ Mİ?

Müjdeli haber BDDK dan geldi. Yapılan açıklamaya göre kredi ve kredi kartı borcu olanların borçları 6 ay ertelenecek. Yapılan bu düzenleme 2020 yılının sonuna kadar sürecek. Daha önce 3 ay ertelenebilen kredi borçları virüs nedeniyle 6 aya kadar ertelenebilecek.

RESMİ AÇIKLAMA ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA YAPILACAKTIR.

İsim

E-Posta


Tarayıcı Önerimiz Tarayıcı Önerimiz

Hızlı ve ücretsiz bir Web tarayıcısı edinin
  • Hakkımda Hakkımda

      2006 Yılından Bu Yana Forum Sitesiyle Başladığım Serüvene En Nihayetinde "Teknoloji Haberleri" (SosyoBilgi) ile Devam Etmekteyim. CazForum ismiyle 5 Sene Hizmet Verdiğim Sektörden Kazandığım Tüm Deneyimlerimi Sizlere Aktarmak İçin Yoluma Devam Ediyorum. Herkese İyi Bloglar..

      M.Uzun

  • Son Yorumlar Son Yorumlar

  • Etiketler Etiketler