Xiaomi mi band 4 bileklik için türkçe dil önümüzdeki hafta geliyor ve orjinal yazı tipi yani fontu oldukça yetersiz bir görüntü veriyor ve bunun tamamıyla güzel bir şekilde okunması için size font yükleme işlemi için destek çıkacağım.

Orjinal font aşağıdaki gibi oluyor , ve uzun mesajları tamamen göremiyoruz ve bunun tek çözümü aşağıdaki tahoma fontun yüklenmesi ile düzeliyor.

Yükleme yapacağınız font ile emojiler yani gülücüklerin bazıları kalp okey işareti vs geliyor bilginiz olsun yeni sürüm ile bunlarda tamamen düzelecek ve ? soru işareti çıkan şeyler karşımıza çıkmayacak.


Tahoma font yüklü yazı tipi de aşağıdaki gibidir.

Yükleme işlemi için ios yani iphone kurulu olan cihazlar için, ilk başta

AMAZTOOLS uygulamasını yüklüyoruz >> More >> New Connection >> Setup >> Search Device >> Mi Smart Band 4’ü seçiyoruz >> Continue e basıyoruz >> Close’ye basıp >> İnstall Custom File’yi seçiyoruz ve indirdiğimiz fontu Tahoma.FT ‘yi seçiyoruz, yüklemenin bitmesini bekliyoruz ve cihazın tamamen fontu yani yazı tipleri üstteki cihazımdaki gibi görünür ve uzun mesajları direk bileklikte görebiliyoruz.

Android için ise aşağıdaki adımları takip ediniz.

1- Mi Fit uygulaması (Google Play’den)
2-Notify & Fitness (ekte)
3-Mi Band 3 Orjinal Yazı Tipi (Mili_wuhan.ft) (ekte)

*Öncelikle bilekliği Mi Fit uygulamasına sorunsuz bağlayın,
*Kurduğunuz Notify & Fitness uygulamasını da bağlayıp, uygulamanın sağ üstünde bulunan ekolayzır ikonuna dokunup araçlar sekmesine gelin ve “Mi Band ürün bilgisi güncelleme” seçeneğine erişin,
*Ardından indirmiş olduğunuz yazı tipi dosyasını “özel yazılım” kısmına tıklayarak yükleyin ve güncellemeyi başlatın, yükleme esnasında telefonun Bluetooth ve internetinin açık olduğuna, telefonun ve bilekliğin şarjının yeterli olduğuna ve bilekliğin Mi Fit uygulamasına bağlı olduğuna emin olun,
**Not: güncelleme esnasında “güncelleme başarısız oldu” hatası alabilirsiniz, bu hatayı almamak için özel yazılımı seçmeden önce sağ üst köşedeki üç noktadan her iki yöntemi de seçili yapın, hala güncelleme tamamlanmazsa programın tüm verilerini temizleyip aynı işlemleri tekrarlayın. Ben bu şekilde sorunumu çözdüm sizde çözersiniz umarım…

Tahoma fontunu indirmek için tıklayın.

https://www.sosyobilgi.com/file/Tahoma.ft


İsim

E-Posta


Tarayıcı Önerimiz Tarayıcı Önerimiz

Hızlı ve ücretsiz bir Web tarayıcısı edinin
  • Hakkımda Hakkımda

      2006 Yılından Bu Yana Forum Sitesiyle Başladığım Serüvene En Nihayetinde "Teknoloji Haberleri" (SosyoBilgi) ile Devam Etmekteyim. CazForum ismiyle 5 Sene Hizmet Verdiğim Sektörden Kazandığım Tüm Deneyimlerimi Sizlere Aktarmak İçin Yoluma Devam Ediyorum. Herkese İyi Bloglar..

      M.Uzun

  • Son Yorumlar Son Yorumlar

  • Etiketler Etiketler