Xiaomi Mi Smart Band 5

Xiaomi Mi Smart Band 5 2 gün önce resmen Xiaomi tarafından tanıtıldı ve bir çok kişiye yeni ürün gönderimi yapıldı demo testler için.

Bu yeni ürünün özellikleri de yani mi band 4’ü olan birinin bu ürüne geçmesi için gerekli yenilikler var mı bu konu altında ondan sizlere bahsedeceğim.

Mi band 5’in en önemli yeniliği NFC özelliğinin olması, bu özellik kredi kartınız ile yapacağınız alışverişte pos makinasında nfc özelliği var ise temassız ödeme yapabiliyorsunuz, mi band 5 in içeriğinde de bu özellik olduğu için kredi kartınızı vs çıkartmadan ödeme yapabileceksiniz.

Şunu da es geçmeyelim, NFC li olan model ile NFC özelliği olmayan model olarak 2 adet bileklik satışa çıkacaktır bu yüzden de fiyat farkı olacaktır.

Mi band 4’ün en can sıkıcı olayı da şarj etmek için kayıştan çıkartıp o şekilde şarj etmeniz gerekiyordu fakat mi band 5’de kayışı çıkartmadan mıknatıslı mekanizma ile şarj edebileceksiniz. 1.2 inç boyutu ile de dikkat çeken akıllı bileklik azda olsa büyümüş oldu:)

3. Yenilik de kamera uygulamanızı bileklik üzerinden sadece deklanşör özelliği ile kontrol edebileceksiniz. (kamerayı malesef bileklikten göremiyorsunuz çektiğiniz fotoğraf dahil)

Son özellikte Sp02 özelliği artık mi band 5’te var.

Kan oksijen doygunluğunuzu (SpO2) ölçebiliyor.

Mi band 5 2 haftalık şarj ömrü sunuyor ve aynı zaman da mi band 4 ‘ün yapabildiği uyku takibi ve nabız ölçümleri özellikleri ile geliyor.

Türkiye’deki satış fiyatı da tahminen 499 TL ile 550 TL arası değişeceğini düşünüyorum.

Türkçe dil desteği , temalar nasıl yüklenir ve whatsapp da emoji desteği var mı gibi sorularınız diğer konularımda paylaşacağım.


İsim

E-Posta


Tarayıcı Önerimiz Tarayıcı Önerimiz

Hızlı ve ücretsiz bir Web tarayıcısı edinin
  • Hakkımda Hakkımda

      2006 Yılından Bu Yana Forum Sitesiyle Başladığım Serüvene En Nihayetinde "Teknoloji Haberleri" (SosyoBilgi) ile Devam Etmekteyim. CazForum ismiyle 5 Sene Hizmet Verdiğim Sektörden Kazandığım Tüm Deneyimlerimi Sizlere Aktarmak İçin Yoluma Devam Ediyorum. Herkese İyi Bloglar..

      M.Uzun

  • Son Yorumlar Son Yorumlar

  • Etiketler Etiketler