Netflix hayatımıza öyle bir girdiki geçtiğimiz senelerde sadece film dizi sitelerinden film dizi izlerken artık Netflix platformundan dizi ve filmleri seyrediyoruz. Günümüzdeki en çok problem yaratan sorun ise benim karşılaştığım problem ; Macbook pro Apple cihazda dizi izlerken sonraki bölüme geçerken birden bire yeşil çizgilenlemer oluşması ve görüntünün birden bire yeşil ekran olması, bunun tek çözüm noktası Netflix yetkililerin uygulamasının güncellenmesidir, bazı ses & görüntü codec dosyalarının eksik olmasından da bu problem çıkabilir ama en basit çözümü uygulamanızı güncellemektir.

Bir kaç kullanıcı sorusu şu şekilde;

Bilgisayarımdan Netflix’i açtığımda 5-10 dk videoyu oynatıyor sonra yeşil ekran oluşuyor, yeniden başlatmama rağmen sorun çözülmedi denilmiş ama bu sorunun çözümünü Netflix uygulama güncellemesi yaptığı için (Silverlight) bilgisayarınızdaki sürümü güncelleyerek sorunu çözebilirsiniz.

Netflix izlemeye çalıştığınızda sesli ve yeşil bir ekran görüyorsanız bu durum genellikle cihazınızda depolanan bilgilerin yenilenmesi gerektiğine işaret eder. Sorunu çözmek için aşağıda cihazınız için belirtilen sorun giderme adımlarını izleyin.

Mac bilgisayar için:

İşletim sisteminizi güncelleyin:

iPad’inizi yeniden başlatın (iPad için)

 1. Kırmızı sürgülü düğme görünene kadar Uyku/Uyanma düğmesini basılı tutun.
 2. Cihazınızı tamamen kapatmak için kaydırma butonunu kaydırın.
 3. 10 saniye sonra cihazınızı tekrar açmak için Uyku/Uyanma düğmesine basın.
 4. Cihazınız açıldıktan sonra Netflix’i tekrar deneyin.

Windows bilgisayar veya tablet için;

Netflix uygulamasını kaldırın ve yeniden yükleyin
Cihazınızı yeniden başlatın
Windows güncellemelerini gerçekleştirin
Grafik sürücülerinizi güncelleyin

Android telefon veya tablet için;

 • Başka bir dizi veya film oynatın
 • Android telefon veya tabletinizi yeniden başlatın

İsim

E-Posta


Tarayıcı Önerimiz Tarayıcı Önerimiz

Hızlı ve ücretsiz bir Web tarayıcısı edinin
 • Hakkımda Hakkımda

   2006 Yılından Bu Yana Forum Sitesiyle Başladığım Serüvene En Nihayetinde "Teknoloji Haberleri" (SosyoBilgi) ile Devam Etmekteyim. CazForum ismiyle 5 Sene Hizmet Verdiğim Sektörden Kazandığım Tüm Deneyimlerimi Sizlere Aktarmak İçin Yoluma Devam Ediyorum. Herkese İyi Bloglar..

   M.Uzun

 • Son Yorumlar Son Yorumlar

 • Etiketler Etiketler