Windows‘un güncellenmesi kolay bir süreç olmayacak ve bazı uygulamalar eski Windows sürümlerini desteklemediğinden, kullanıcıların bunu zorunlu kılıncaya kadar ertelemeleri şaşırtıcı değil. Windows 10 temelde birçok insanın bilgisayarına zorla kuruldu ve Microsoft’un güncelleme işlemini biraz daha kolaylaştırması bekleniyordu.

Ne yazık ki durum böyle değildi ve Windows 10 kullanıcıları Windows’u güncellerken baş edebilecekleri bir çok sorun ve hata yaşadılar ve genellikle belirli hata iletilerinin neden görünmeye devam edeceğine ilişkin hiçbir açıklama yoktu. Bu konuyla ilgili bilgi edinmek için aşağıya bakın!

Bu belirli hata kodu, Windows 10 kullanıcılarını çok rahatsız ediyordu, ancak Windows 10 build 10240 Error Code 0x80240fff gibi daha sık tetiklenen bazı yapılar var. Microsoft’un güvenlik kusurlarını güncelleştirmesi, bilgisayarınızın güncellenmemesi önerilmez; bilgisayar korsanlarının kişisel bilgilerinizi alması daha zor.

Windows 10 güncellemesi yaparken aşağıdaki hatayı alır iseniz yapacağınız işlemleri resimli araştırmalı sizler için buldum iyi çözümler. Error Code 0x80240fff

Başlat menüsündeki dişli çark simgesini tıklayarak Ayarlar uygulamasını açın.
Güncelleme ve güvenlik bölümünü açın ve Gelişmiş seçenekler alt menüsünü seçin.

Özellik güncelleştirmelerini ertele onay kutusunu işaretleyin.
Değişiklikleri uygulamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Sol taraftaki bölmede, “Bilgisayar Yapılandırması” nın altında, “Yönetici Şablonları” nı tıklayarak bu klasörü genişletin, ardından görünen “Windows Bileşenleri” nde ve “Windows Update” in sonraki bölümlerinde.
19 farklı grup ilkesinin bir listesi sağdaki bölmede görünecektir. “Defer Upgrades and Updates” seçeneğini bulun ve çift tıklayın.
Soldaki kenar çubuğundaki ‘Windows Update’ klasörünü seçin, ardından sağda yer alan ‘Defer Upgrades and Updates’ grup politikasını seçin.

Son güncelleme:

Windows 10 Update Assistant (Windows 10 Güncelleştirme Yardımcısı) uygulamasını indirmeniz gerekiyor o şekilde sorunsuz güncelleme yapabilirsiniz.


İsim

E-Posta


Tarayıcı Önerimiz Tarayıcı Önerimiz

Hızlı ve ücretsiz bir Web tarayıcısı edinin
  • Hakkımda Hakkımda

      2006 Yılından Bu Yana Forum Sitesiyle Başladığım Serüvene En Nihayetinde "Teknoloji Haberleri" (SosyoBilgi) ile Devam Etmekteyim. CazForum ismiyle 5 Sene Hizmet Verdiğim Sektörden Kazandığım Tüm Deneyimlerimi Sizlere Aktarmak İçin Yoluma Devam Ediyorum. Herkese İyi Bloglar..

      M.Uzun

  • Son Yorumlar Son Yorumlar

  • Etiketler Etiketler